Blog

CO NOWEGO U NAS?

Projekt kuchni – spiżarnia w domu

Projekt kuchni – spiżarnia w domu

Większość z nas uważa kuchnię za centrum domu, miejsce spotkań wszystkich domowników i wspólnego jedzenia, w którym zawsze jest przyjemnie i miło. Dla tych, którzy mają talent do gotowania, dobrze wyposażona spiżarnia w kuchni jest absolutną koniecznością. W dzisiejszych czasach zdarza się, że architekt wnętrz aranżując nowoczesny projekt kuchni nie poświęca tyle miejsca i uwagi spiżarni. Odbija się to później w codziennym użytkowaniu. Istnieje wiele sposobów na przywrócenie tej ponadczasowej konieczności organizacji miejsca do przechowywania produktów.

Aranżacja wnętrza kuchni dawniej

Starsze domy i kuchnie często były wyposażone w imponujące spiżarnie, które pokazują, jak ważne były to pomieszczenia dla pierwszych właścicieli domów. Nasze babcie i prababcie w domach na wsiach niekiedy tylko za wiszącą kotarą skrywały swój skarb zapasy na całą zimę. Stały tam przetwory z letnich i jesiennych owoców. Słoiki z przerobionym mięsem, smalcem, mąka, kasze oraz soki.

Projekt wnętrza kuchni dziś

Obecnie projektant wnętrz ukrywa spiżarnię w zabudowie kuchennej.

Zaczynając od prostych szafek biegnących od podłogi do sufitu, szafek stojących pod blatem kuchennym, po wolno stojące wyspy. Wiele dzisiejszych spiżarni sprytnie wykorzystuje nieużywane zakamarki, narożniki i szafki, a większe instalacje tworzą przedłużenie samej kuchni.

Systemy przechowywania i organizacji w zabudowie kuchennej:

  • wysokie typu cargo
  • podblatowe
  • narożne
  • wysuwanych półek i szuflad
  • systemy do szafek górnych

Idealna spiżarnia pozwala na optymalną organizację przechowywania i nieskończoną pojemność, aby pomieścić Twoje produkty kulinarne.

Pracownia projektowania wnętrz NIE TAK TO TAK przywiązuje szczególną uwagę w kwestii organizacji i przechowywania produktów. Zaprojektujemy dla Ciebie kuchnie z ukrytą spiżarnią której wejście będzie niewidoczne i wkomponowane w jednolitą zabudowę kuchenną. W większości przypadków wybudowany dom lub mieszkanie nie pozwala już na ukrycie dodatkowego pomieszczenia służącego do przechowywania produktów. Nasze biuro projektowe przygotuje projekt wnętrza uwzględniający w zabudowie kuchennej jak najwięcej miejsca do magazynowania. Zachęcamy naszych przyszłych klientów aby uczestniczyć z nami już na wczesnych etapach budowy domu. Najlepiej podczas wyboru projektu budowlanego domu, kupna mieszkania lub domu od dewelopera wtedy wspólnie podejmiemy świadomie kluczowe decyzje. Oferta biura pozwala rozpocząć współpracę już na tak wczesnym etapie.

Jeżeli szukasz projektanta wnętrz na Śląsku w miastach takich jak Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Tychy zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią.

Projekt Kuchni
Projekt Kuchni
Posted on: 30/03/2020admin