Projekt Salon Online

PROJEKTOWANIE SALONU ONLINE - PROJEKTANT WNĘTRZ

PROJEKT SALONU ONLINE

Salon jest centralnym punktem życia całej rodziny. To w salonie wszyscy spotykamy się na kanapie przy telewizorze oglądając wspólnie seriale lub grając w ulubione gry na konsoli. Spędzamy również wspólnie czas przy kominku z ulubioną lampką wina lub gorącym kubkiem kakao. Obecnie wszystkie nowe mieszkania i apartamenty mają otwarty plan czyli połączenie salon z kuchnią i jadalnią. Projekt salonu w domu lub mieszkaniu powinien również uwzględniać wspólne życie wszystkich mieszkańców dlatego połączona kuchnia z salonem będzie najlepszym rozwiązaniem. Otwartą przestrzeń salonu można traktować jako miejsce do siedzenia, odpoczynku i relaksu, ale również służy ona do spędzania czasu z przyjaciółmi oraz organizowania przyjęć towarzyskich. Obecnie możesz zlecić projekt i projektowanie salonu online całkowici zdalnie.

Szukasz usługi projekt salonu online ⇾

Poniżej przedstawiamy ofertę naszej pracowni:

PROJEKT - SALON MINIMALISTYCZNY

PROJEKT - SALON SKANDYNAWSKI

PROJEKT - SALON MIESZKANIE

PROJEKT - SALON NOWOCZESNY

PROJEKTOWANIE SALONU ONLINE JAK PRZEBIEGA REALIZACJA:

ETAPY ➜ PROJEKT WNĘTRZA SALONU:

 

   • Podpisujemy umowę - płacisz za projekt lub wpłacasz pierwszą część ustalonej kwoty wg harmonogramu.

   • Inwentaryzacja salonu - przesyłasz nam w formie szkicu z wymiarowany rzut salonu z uwzględnieniem otworów okiennych i drzwiowych, kratek wentylacyjnych, istniejące punkty świetlne, gniazdka i włączniki, wysokość pomieszczenia. Jeżeli jest to salon w mieszkaniu deweloperskim lub gotowy projekt domu wystarczy nam rzut, rysunki z projektu.

   • Ankieta projektowa - wypełniasz szczegółową ankietę dostarczoną przez nas, która opowie nam o Twoich preferencjach oraz gustach. Przesyłasz nam również swoje inspiracje w formie zdjęć dzięki, którym jeszcze lepiej poznajemy Twoje upodobania stylistyczne projektowanego wnętrza. Proponujemy również założenie tablicy na Pinterest i zebranie swoich ulubionych zdjęć wnętrz salonu w jednym miejscu a następnie wklejenie linku do swojej tablicy w naszym formularzu kontaktowym. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś chętnie pomożemy i podpowiemy jak to zrobić. 

   • Projekt koncepcyjny salonu - prace nad Twoim wnętrzem zaczynamy od przygotowania kilku wersji układów funkcjonalnych. Pamiętaj że proces ten jest podstawą, kluczem do sukcesu dobrze zaprojektowanego wnętrza. Otrzymasz od nas opisane 2 lub 3 projekty funkcji salonu przedstawione na rysunku - rzucie 2d. Pracujemy dalej na wybranej przez Ciebie propozycji układu wnętrza do której możesz wprowadzić jednorazowo poprawki. Zdarza się tak, że końcowy efekt pracy to mix wszystkich propozycji.

   • Wizualizacje salonu - na podstawie wybranej przez Ciebie koncepcji 2D przygotujemy fotorealistyczne wizualizacje przedstawiające projekt salonu ilość ujęć wg wybranego wariantu. Klient ma możliwość naniesienia określonej ilości zmian na wizualizacji, co pozwala zobaczyć to samo wnętrze w kilku odsłonach.

   • Lista produktów, dokumentacja techniczna - ostatnim procesem projektowania jest przesłanie w zależności od wybranego pakietu: listy zawierającej wszystkie produkty użyte w projekcie salonu, zestawienia materiałowego wraz z cenami i linkami do zakupów oraz dokumentacji technicznej posiadającej niezbędne wytyczne dla wykonawców (min. elektryczne punkty świetlne oraz gniazdka i włączniki, punkty wodno-kanalizacyjne, wytyczne i rysunki zabudowy meblowej).

   • Konsultacje - po zakończonym procesie projektowania nie zostawiamy Cię samego! Pamiętaj, że masz możliwość skorzystania z konsultacji z naszym architektem.

PROJEKT KONCEPCYJNY SALONU Z KUCHNIĄ:

W TEN SPOSÓB PRZEDSTAWIMY DLA CIEBIE PROPOZYCJE UKŁADU FUNKCJONALNEGO SALONU:

↓ PROPOZYCJA DEWELOPERA ↓

 

↓ PROPOZYCJA NIETAKTOTAK ↓

↓ PROPOZYCJA NIETAKTOTAK ↓

 

 

PROJEKT SALONU ONLINE DOKUMENTACJA TECHNICZNA:

TAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY RYSUNKI TECHNICZNE DLA WYKONAWCÓW:

↓ PODŁĄCZENIA WOD-KAN ↓

 

↓ PUNKTY ELEKTRYCZNE ↓

↓ GNIAZDKA ELEKTRYCZNE ↓

PROJEKT SALONU ONLINE WIZUALIZACJA:

TAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY TWOJE WIZUALIZACJE:

Projekt salonu nowoczesne wnętrze domu.

ILE KOSZTUJE PROJEKT SALONU ONLINE - NASZE CENY:

PROJEKT SALONU ONLINE - KONCEPCJA 2d


500 zł


✓  2 propozycje rzutu układu funkcjonalnego salonu

✓  konsultacja telefon - mail z projektantem salonu

PROJEKT SALONU ONLINE - MINI


1300 zł


✓  2 propozycje rzutu układu funkcjonalnego salonu

✓  konsultacja telefon - mail z projektantem salonu

✓  fotorealistyczna wizualizacja salonu 2 ujęcia

✓  lista użytych materiałów w projekcie salonu

PROJEKT SALONU ONLINE - MAX


1900 zł

 
 


✓  2-3 propozycje rzutu układu funkcjonalnego salonu

✓  konsultacja telefon - mail z projektantem salonu

✓  fotorealistyczna wizualizacja salonu 2-3 ujęcia

✓  schematy techniczne rys.: elektryka, wod-kan

✓  rysunki zabudowy meblowej wytyczne dla stolarza

✓  zestawienie cenowe wraz z linkami do zakupów

PROJEKT - SALON Z KUCHNIĄ MAX


2600 zł - do 30 m2

4200 zł - powyżej 31 m2


✓  2-3 propozycje rzutu układu funkcjonalnego salonu

✓  konsultacja telefon - mail z projektantem salonu

✓  fotorealistyczna wizualizacja salonu 2-3 ujęcia

✓  schematy techniczne rys.: elektryka, wod-kan

✓  rysunki zabudowy meblowej wytyczne dla stolarza

✓  zestawienie cenowe wraz z linkami do zakupów

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU

Jeżeli masz pytania, interesuje Cię projekt salonu lub salon z kuchnią, chcesz umówić się na konsultację - napisz do nas. Nietypowy projekt wycenimy indywidualnie, dlatego prosimy o przesłanie rzutu projektowanej przestrzeni. Odpowiedź oraz ofertę otrzymasz w 24h.

 

WYCEŃ LUB ZAMÓW PROJEKT SALONU:

 

Zbierz na jednej tablicy wszystkie Twoje propozycje.
Dołącz plik - rysunek od dewelopera lub z gotowego projektu domu, może być również odręczny szkic.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji projektu zgodnie z Polityką prywatności.

NIE TAK TO TAK Pracownia Architektury Wnętrz

ul. Św. Jana Pawła II 25 J, 43-170 Łaziska Górne
NIP: 549 237 38 20
Numer Konta Firmowego:
ING Bank Śląski SA
77 1050 1214 1000 0097 0019 6893

telefon: 888 01 02 88

kontakt@old.nietaktotak.pl

 

OBSZAR DZIAŁANIA

Usługa skierowana jest do klientów z całej Polski.


INTERESUJE CIĘ PROJEKT WNĘTRZA INNEGO POMIESZCZENIA ➜ ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PROJEKTOWANIE SALONU - PORADY:

 

Projekt Salonu ➜ MIEJSCE DO WYPOCZYNKU:

Każdy salon musi mieć dobrze zaprojektowane miejsce sprzyjające zarówno rodzinnym jak i towarzyskim spotkaniom. Niezbędny będzie narożnik, sofa i fotele. Jeśli salon jest duży możemy zastosować bogaty zestaw modułowych mebli wypoczynkowych. Ustawiamy je na planie trójkąta, czworoboku lub w literę C wokoło zestawu stolików kawowych. Jesteśmy wtedy wstanie swobodnie rozmawiać pijąc kawę lub ulubione koktajle. Współczesne i dobrze zaprojektowane nowoczesne projekty domów pozwalają dowolnie lokalizować meble wypoczynkowe. Weź pod uwagę ważne zasady lokalizacji strefy z meblami wypoczynkowymi robiąc projekt salonu:

 • Strefa wypoczynkowa nie może znajdować się na drodze komunikacyjnej np. na taras lub schody.

 • Miejsce naprzeciw telewizora jest oczywistą lokalizacją w domu weź pod uwagę również, miejsce naprzeciw największego okna. Duże przeszklenia pozwalają cieszyć się bliskością roślin prosto z kanapy.

 • Domy z kominkiem - zwróć uwagę aby wypoczywając w salonie cieszyć się widokiem na płonącego ognia. Pamiętaj przy okazji, że kominek wytwarza dużą ilość ciepła i kanapa powinna być ustawiony w odpowiedniej odległość, abyś nie czuł dyskomfortu cieplnego. Projekt salonu to przewidywać, opasuj wraz z dostawcą kominka wg jego mocy optymalną odległość.

Jeżeli potrzebujesz nietypowych rozwiązań wypoczynkowych a przy okazji masz dużo miejsca zwróć uwagę na nowoczesne meble modułowe, które możesz dowolnie łączyć, zestawiać, obracać a nawet w późniejszym okresie rozbudować i powiększyć o nowe elementy. Projekt dużego salonu na pewno na to pozwoli.

Projektowanie salonu ➜ PODŁOGA W SALONIE.

Tak jak powyżej materiałów, które możesz zastosować na podłodze w salonie jest kilka oprócz tych podstawowych są jeszcze: posadzka z kamienia szlachetnego, lastryko, panele podłogowe oraz panele winylowe, żywica i płytki betonowe. Zanim zdecydujesz się na podłogę musisz przemyśleć resztę elementów jak obicia, tkaniny, stolarka, oświetlenie, wykończenie ścian. Projekt salonu pomoże nam uniknąć kupowania rzeczy które się nam podobają lub które są akurat w promocji lecz na spójnym ich całościowym dopasowaniu. Zanim zdecydujesz się na konkretny materiał na podłogę przemyśl resztę elementów, musisz mieć pomysł na salon. Podłoga ma być ponadczasowa, nie kieruj się aktualną modą musi służyć Ci długo, wymiana na inną będzie bardzo kosztowna. Nie oszczędzaj na podłodze w salonie, materiał ma być trwały. Kryterium wyboru poza estetyką powinno dopasowywać się do charakteru architektonicznego domu. Projektowanie salonu powinno przewidywać czy mamy małe dzieci, czy mamy zwierzęta, czy lubimy idealny porządek. Lakierowane gładkie powierzchnie podatne są na zarysowania. Olejowane drewniane podłogi, szczotkowane lub postarzane, posadzki betonowe i kamienne, podczas użytkowania nie stracą na swojej wizualnej wartości. Lata użytkowania sprawią, że pokryją się patyną i zostawią ślady i pamiątki twojego życia. Tak jak widać to na podłogach w starych domach, muzeach, urzędach jeżeli Ci to nie przeszkadza nie bój się naturalnych materiałów.

Projekt salon ➜ OŚWIETLENIE SALONU

Zwracaj uwagę na oświetlenie, to nie może być jeden punkt świetlny w salonie tak jak często to bywa w mieszkaniach deweloperskich. Dobrze oświetlony salon zyska bez względu na to czy dekoracje są skromne czy wysokobudżetowe. Projekt salonu w którym nie przykładano uwagi do oświetlenia, nigdy nie pokaże wszystkich swoich zalet bez względu na bogactwo dekoracji. W salonie wykorzystujemy wszystkie rodzaje oświetlenia, ogólne, funkcjonalne oraz dekoracyjne rozproszone. Im bardziej zróżnicujesz oświetlenie, podzielisz je na sceny, zastosujesz włączniki w różnych miejscach dla tego samego punktu świetlnego tym lepiej. Oświetlenie ogólne to grupa lamp wiszących oraz wiele małych punktów sufitowych które mogą być wpuszczane lub natynkowe. Oświetlenie funkcjonalne doświetla stoliki, strefy do czytania książek lub ulubionej prasy. Zrealizujesz je za pomocą pojedynczej lampy wiszącej nad szezlongiem, lampy stojącej na stoliku lub lampy wolno stojącej podłogowej obok sofy lub fotela. Oświetlenie dekoracyjne wykorzystuje małe kierunkowe lamki podkreślające i doświetlające jakiś detal salonu lub sztukę. Możesz zastosować również rozproszone punkty oświetleniowe lub ukryte taśmy led wbudowane w sufit, ścianę lub zabudowy meblowe. Nasza pracownia Nietaktotak w wersji projektu salonu Max opracowuje i starannie dobiera wszystkie punkty oświetleniowe w salonie. Mogą to być lampy wiszące, lampy sufitowe, oświetlenie szynowe oraz różnego rodzaju podświetlenia led dla podkreślenia atmosfery wieczorem gdy nie potrzebna jest już duża ilość oświetlenia. Oświetlenie dodaje do salonu dodatkowej energii oraz duszę co sprawia, że właśnie to wnętrze a nie inne jest wyjątkowe. Salon jest miejscem w którym o każdej porze dnia spełnia różne funkcje, każdy z domowników wykorzystuje go po swojemu. Oglądamy telewizję, gramy w gry na konsoli, czytamy, siedzimy przy kominku - dlatego projektowanie salonu musi pozwolić na sterowanie natężeniem światła, włączać i łączyć różne strefy oświetleniowe. Projekt salonu to jest ten moment w którym możesz również pomyśleć o połączeniu oświetlenia salonu z inteligentnym i automatycznym systemem sterowania światłem.

Projekt Salonu ➜ SCHODY W SALONIE

Schody mogą wzbogacić salon i stać się czymś więcej niż tylko przejściem z jednego poziomu na drugi, dodając wnętrzu salonu prestiżu. W zależności od doboru materiałów, układu klatki schodowej i umiejscowienia schodów w salonie mogą po prostu świetnie wyglądać. Schody w salonie mogą być wykonane z drewna, stali, betonu, szkła lub z połączenia wszystkich tych materiałów. Szczególnie w salonie wybór materiałów i wykończenie powierzchni schodów ma ogromne znaczenie, powinny one nawiązywać do materiałów użytych w aranżacji salonu. Pamiętaj, że projekt salonu musi uwzględniać komunikację czyli dojście do schodów aby nie była ona np. przez strefę wypoczynkową. Aspektem o którym należy również pamiętać jest to, że otwarte schody ostawione w środku salonu będą sprawiały, że dźwięki z telewizora, wieczornych rozmów, muzyki będą roznosiły się również na piętrze.

Projektowanie Salonu ➜ KOMINEK W SALONIE

Kominek w salonie powinien zostać zlokalizowany tak aby był dobrze widoczny siedząc na sofie. Wkład kominkowy może być elementem zabudowy ściany telewizyjnej lub jako konstrukcja wolnostojąca. Coraz bardziej popularne stają się piecyki wolno stojące mające często świetną minimalistyczną formę lub skandynawska koza w salonie. Piecyki wolno stojące sprawdzą się tam gdzie duży kominek przytłoczy wystrój salonu. Pamiętaj, że kominek nie pełni już tylko roli ogrzewania całego domu, dzisiaj kiedy budujemy domy energooszczędne oraz pasywne, kominek spełnia funkcję dodatkowego źródła ciepła i rolę reprezentacyjną podnoszącą wartość domu. Z uwagi na to, że Twój dom może być pasywny czyli zero emisyjny lub energooszczędny wyposażony w dobre ocieplenie, trzyszybowe okna oraz rekuperator dobierz mniejszą moc kominka tak aby po rozpaleniu nie trzeba było otwierać okien w salonie. Pamiętaj, że w domach bez kominów grawitacyjnych z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperator) musisz doprowadzić powietrze z zewnątrz do kominka, nie zapomnie o tym na etapie fundamentów domu. Projekt salonu z kominkiem musi brać pod uwagę składowanie drewna, tak żeby było ono pod ręką, dlatego zaplanuj miejsce w salonie lub przynajmniej w garażu. Składowanie drewna w salonie jest źródłem dodatkowych zabrudzeń, dla osób ceniących czystość nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli należysz do nich rozważ robiąc projekt salonu montaż bezobsługowego kominka gazowego. Różnorodność kształtów, wielkości, kolorów oraz materiałów obudowy kominka przyczynia się do tego, że Twoje projektowanie salonu z kominkiem będzie nie lada wyzwaniem.

Projekt Salonu ➜ SALON Z ANTRESOLĄ

Projekt domu z antresolą coraz częściej wybierany jest przez inwestorów szukających projektu domu. Może to być niewielka pustka w stropie odsłaniająca fragment wysokiego sufitu, lub duży fragment, nawet połowa całego domu gdzie nie ma stropu. Wysokie sześciometrowe sufity nadają aranżacji salonu jakości i elegancji. Salon z antresolą może zawierać wtedy wysokie stojące lampy lub długie wiszące eleganckie żyrandole.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w aranżacji salonu z antresolą:

 • Nie zamykaj i nie zabudowuj piętra górnej kondygnacji ścianą, zostaw otwartą przestrzeń tworzącą antresolę.
 • Pamiętaj o ważnej kwestii aby materiały użyte na dolnej kondygnacji płynnie przeszły na górną.
 • Projekt salonu z architektem wnętrz pozwoli Ci dobrać oświetlenie, które jest odpowiednie do funkcji antresoli. Upewnij się również, że oświetlenie można kontrolować zarówno z antresoli, jak i z salonu na dole. W ten sposób można włączyć i wyłączyć światła, nawet jeśli nie jesteś na górze.
 • Salon z antresolą wprowadza do wnętrza mnóstwo światła ale weź pod uwagę, że duże przeszklenia nagrzewają latem otwartą przestrzeń salonu i na antresoli może być po prostu zbyt gorąco. Rozważ od razu zastosowanie klimatyzacji w salonie.
 • Podczas projektowania antresoli ważne jest, aby schody były łatwo dostępne oraz bezpieczne. Nie mogą zużywać zbyt dużo miejsca. Niektórzy używają spiralnych schodów, aby zaoszczędzić miejsce w niedużych salonach.

Projekt salon ➜ PRZECHOWYWANIE

Każdy salon potrzebuje miejsca do przechowywania. Niezależnie od tego, czy masz dzieci (które towarzyszą Ci w salonie z mnóstwem zabawek i gier), jesteś fanem muzyki z ogromną kolekcją płyt, czy po prostu masz dużo rzeczy (kto nie ma ?!), będziesz potrzebować projekt salonu z rozwiązaniem miejsca do przechowywania.
Przejrzyj wszystkie swoje rzeczy i zdecyduj, czego naprawdę potrzebujesz.

Oto kilka prostych sposobów na projekt salonu z większą ilością miejsca do przechowywania w salonie:

 • Szafka pod telewizor - zamiast tego zamień je w zabudowę całej ściany telewizyjnej posiadającej dużo miejsca do ukrycia jak i wyeksponowania - szuflady i półki, dzięki czemu idealnie nadają się do przechowywania płyt i innych drobiazgów, które masz. Projekt salonu z wydzieloną ścianką Tv musi uwzględniać ukrycie wszystkich kabli i sprzętów. Na widoku pozostaw jedynie telewizor i soundbar.
 • Półki na książki - tak naprawdę nie musisz umieszczać tam książek. Pokaż swoje ulubione kolekcje, zdjęcia i wazony, zamiast wypełniać je książek w stylu bibliotecznym. Obecnie najlepsze regały to takie, które wyposażone są w szuflady lub szafki pod głównymi półkami. W ten sposób możesz mieć wszystko, co piękne na widoku, i ukryć niezbyt ładnie wyglądające rzeczy.

Projekt salonu ➜ WYKOŃCZENIE I DODATKI

Ostatnim obszarem, na który zwróć uwagę, aby stworzyć idealny projekt salonu, są wykończenia. Akcesoria, które sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przytulne i dobrze wykończone.

Oto kilka pomysłów do rozważenia:

 • Obrazy lub plakaty - ozdabianie ścian nie musi kosztować fortuny, jeśli nie możesz znaleźć pięknych obrazów lub Cię na nie nie stać. Istnieje wiele firm, które sprzedają wysokiej jakości wydruki plakatów, które można oprawić w ramkę. Jest to tańsze i bardzo nowoczesne rozwiązanie.
 • Lampy podłogowe stojące - najlepiej sprawdzają się jako oświetlenie otoczenia sofy, ale na tym nie koniec, może Ci się spodobać pomysł posiadania lampki do czytania / punktowego, które wyglądają stylowo, elegancko i stają się prawdziwym elementem wyposażenia pokoju.
 • Stoliki kawowe - wybierz stolik kawowy dopasowany do stylu salonu.
 • Dywany i poduszki - uzupełnij swój salon kombinacją poduszek o gładkiej teksturze i wzorzystych fakturach, aby ożywić go. Następnie znajdź idealne dopasowany, przytulny dywan. Cienkie dywany często są dość zimne, więc jeśli to możliwe, polecamy coś, co jest wykonane z wełny. W zależności od stylu mebli i akcesoriów, które już posiadasz, będzie zależeć wzór lub kolor, który wybierzesz.
 • Dodaj plamy żywego koloru - dodawanie koloru jest łatwiejsze niż myślisz… Poduszki, dywaniki, grafiki, a nawet rośliny to świetne sposoby na wprowadzenie potrzebnego koloru do salonu.

Kluczem do sukcesu jest utrzymanie porządku. Jeśli twój salon jest zagracony, nie będzie przytulny.

Najważniejsza wskazówka: projekt salonu powinien być prosty nie przepełniaj go „rzeczami”… Postaraj się starannie dobrać dodatki do Twojego salonu.

PRZESTRZEŃ

DOSTOSOWANA DO CIEBIE