Blog

CO NOWEGO U NAS?

Projekty wnętrz. Projekt kuchni układ zabudowy kuchennej.

Projekty wnętrz. Projekt kuchni układ zabudowy kuchennej.

Projektowanie wnętrz a w szczególności projektowanie kuchni wymaga dobrego rozplanowania. Połączenie funkcjonalności z wyglądem, stosowania zasad ergonomii poszczególnych stref pracy, rozmieszczenie urządzeń tak, aby praca w kuchni była wygodna i bezpieczna.

  • Układ pojedynczy, jednorzędowy

Jest to najmniej wygodny układ. Stosowany najczęściej w projektach wnętrz gdzie występuje długa i wąska kuchnia. Można go również zastosować w mieszkaniach gdzie kuchnia połączona jest z salonem lub jadalnią o niewielkim metrażu. Meble kuchenne umieszczone są tylko na jednej ścianie, nie można zastosować klasycznego układu trójkąta roboczego. Należy zachować prawidłową kolejność rozmieszczenia sprzętów lodówka, zlewozmywak, płyta kuchenna, i pomiędzy nimi blaty kuchenne.

Projektowanie wnętrz gliwice kuchnia układ pojedynczy

  • Układ dwustronny dwurzędowy - aleja

Drugi z układów jest wygodny i zapewniający dużo miejsca do przechowywania produktów.

Projektowanie wnętrz gliwice kuchnia układ dwustronny

Projektowanie wnętrz katowice kuchnia układ układ dwustronny

  • Układ na planie litery L

Stosowany w przestronnych kuchniach o kształcie zbliżonym do kwadratu. Zabudowa meblowa rozmieszczona jest wzdłuż dwóch prostopadłych ścian. Powstały narożnik należy maksymalnie wykorzystać poprzez zamontowanie mechanizmów obrotowych lub wysuwanych typu magic corner.

 

Projektowanie wnętrz katowice kuchnia układ na planie litery L

  • Układ na planie litery U

Układ najbardziej wygodny. Stosowany w przestronnych kuchniach zbliżonych kształtem do kwadratu, idealny do kuchni otwartych na salon. Optymalnie wykorzystuje powierzchnię pomieszczenia. Zabudowa meblowa usytuowana wzdłuż trzech ścian idealnie wpisuję się w założenia trójkąta roboczego dzięki czemu wszystkie strefy są blisko siebie. Długa zabudowa zapewnia dużą ilość miejsca na przechowywanie produktów oraz długie blaty robocze.

Projektowanie wnętrz gliwice kuchnia układ na planie litery L

  • Układ na planie litery G

Projekty wnętrz domów gdzie występuje przestronna duża kuchnia można zastosować ten układ. Najlepiej wkomponuje się w kuchnię w kształcie zbliżonym do kwadratu maksymalnie wykorzystując powierzchnie pomieszczenia. Równocześnie w dużych kuchniach środkową część układu można wykorzystać jako półwysep. Nie zaleca się stosować układu G w małych kuchniach gdzie może on utrudniać równoczesną pracę i powodować kolizje między osobami korzystającymi z kuchni. Większa liczba narożników narzuca dokładne przemyślenie otwierania drzwiczek i szuflad a dodatkowo powoduje podniesienie kosztów na funkcjonalne mechanizmy narożnych szafek.

Projektowanie wnętrz katowice kuchnia układ na planie litery G

  • Układ z wyspą.

We wszystkich układach zabudowy można zastosować wyspę szczególnie w kuchniach otwartych.

Projektowanie wnętrz katowice kuchnia wyspa

 

Projektant, architekt wnętrz Śląsk, Małopolska - Katowice, Kraków, Gliwice, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska oraz wszystkie okoliczne miasta skontaktuj się z nami! Zapraszamy na konsultacje projektu domu już na etapie projektu budowlanego, przed zakupem wyślij link do gotowego projektu domu wybranego przez Ciebie. Myślisz o zakupie mieszkania, domu szeregowego od dewelopera pomożemy Ci wybrać. Bardzo chętnie wykonamy również projektowanie wnętrz online zdalnie skonsultujemy wszystko przez skypa. Do zobaczenia!

Posted on: 08/03/2020admin