Blog

CO NOWEGO U NAS?

Pomysły na płytki prysznicowe w łazience – luksusowe projekty

Pomysły na płytki prysznicowe w łazience – luksusowe projekty

Już nasi starożytni przodkowie przed tysiącami lat na całym świecie starannie dbali o eleganckie wnętrza w swoich łaźniach i miejskich kąpieliskach. Dobierali tylko najbardziej efektowne płytki, z pięknymi wzorami i żywej gamie kolorów. Stąd efektowne mozaiki misternie układane z tysięcy małych kwadracików możemy je podziwiać oglądając wykopaliska Rzymian lub Greków.

Pradawny projektant wnętrz wybierał odważne barwy, skomplikowane wzory i rozłożyste mozaiki. Sprawiały one, że pokój kąpielowy stał się luksusowym miejscem odosobnienia i wypoczynku. Nie wystarczała tylko czysta i prosta przestrzeń kąpielowa. Można zadać sobie pytanie: dlaczego nie zrobić tego samego we własnej łazience?

Od klasycznej szarości i bieli po czerń lub delikatny błękit to pomysły na płytki łazienkowe pod prysznic są odzwierciedleniem Twojego wnętrza. Ulubionych kolorów i tekstur oraz czystych inspirujących wibracji, które poruszają cię rano i przyczyniają się do ogólnej poprawy samopoczucia.

Możesz łączyć materiały, takie jak marmur i płytki, aby uzyskać niezapomniany efekt pałacowy. Bogate dzisiejsze domy mogą być wyposażone w prysznice odpowiednie dla króla. To tam rozpoczynasz i kończysz dzień dlatego zadbaj o podłogę na której stoisz i ściany, na które patrzysz każdego dnia?

Projektant wnętrz - Pomysły na płytki prysznicowe w łazience

 

Projektowanie wnętrz online podłogi płytki prysznic pomysły naturalny kamień

Okładziny z kamienia naturalnego służą nie tylko zewnętrznemu wyglądowi domu. Projektant wnętrz chętnie sięga po naturalny materiał, taki jak kamień. Stanowi on również wspaniałe tło i podkreśli on projekt łazienki oraz jej wyjątkowy charakter. Ta kabina prysznicowa uosabia luksus w najwyższym wydaniu na równi z każdym ekskluzywnym hotelem lub willą. Zbudowany za pomocą ciśnienia i podziemnego ciepła, kamień naturalny z łatwością tworzy wyjątkową wizytówkę. Rustykalny wygląd tego projektu wraz z dodatkowymi funkcjami, takimi jak charakterystyczne okna, wydłużona ławka relaksacyjna i wiele głowic prysznicowych zapewniają doskonałe wrażenia pod prysznicem.

Projektant wnętrz online podłogi płytki prysznic pomysły kamień

Czy nie chciałbyś kapać się w takim marmurowym pokoju? Trend XXI wieku dotyczący łazienek i pryszniców wprowadza naturalny kamień o cieplejszych akcentach i odcieniach. Listwa u góry doskonale uzupełnia konfigurację płytek. Oprawy ze szczotkowanego mosiądzu dodają romantycznego uroku i charakteru tego luksusowego projektu.

Online projektowanie wnętrz podłogi płytki prysznic pomysły jodełka francuska

Konfiguracja kafelek w jodełkę przypomina dawne paryskie apartamenty. Jodełka jest naprawdę romantyczna i nic dziwnego, że działa tak samo dobrze pod prysznicem, jak gdziekolwiek indziej w domu. Architekt wnętrz zastosował eleganckie, podłużne płytki które podkreślają tęsknotę i bogactwo minionych lat. Marmurowa część wypoczynkowa i podłoga dodają bogactwa elementom, jednocześnie zachowując spokojną i elegancką atmosferę.

Online projektant wnętrz podłogi płytki prysznic pomysły jodełka

 

 

Projektowanie wnętrz katowice podłogi płytki prysznic pomysły pokój kąpielowy

Ten duży pokój kąpielowy z prysznicem i wanną ma elegancki klimat. Projekt wnętrza jest piękny, praktyczny i przestronny, ale bezkompromisowy. Marmur i żyrandol dopełniający luksus, a porcelanowa wolno stojąca wanna emituje kojącą energię. Strefa prysznicowa zaprojektowana jest do siedzenia lub stania.

architekt wnętrz online podłogi płytki prysznic jasny marmur

Prywatna elegancka przestrzeń przeznaczona do samodzielnego odświeżenia się i przygotowania na początku dnia lub przed snem. Przyciągającym wzrok elementem jest charakterystyczny, dwuwymiarowy geometryczny wzór podłogi prysznica, uzupełniony o regulowaną głowicę prysznicową o dużej mocy, zapewniającą orzeźwiające mycie. Architekt wnętrz zaprojektował pięknie marmur dobrze pasujący do tego klimatu wnętrza.

 

 

Często zadawane pytania dotyczące płytki prysznicowej w łazience?

 

Jaki rodzaj płytki jest najlepszy pod prysznic?

 

Płytki ceramiczne są najlepszym materiałem do zastosowania prysznicowego z wielu powodów. Ich wszechstronność i estetyczny wygląd zapewnia wiele stylów i wzorów.

Płytki ceramiczne mają właściwości antypoślizgowe korzystne zarówno w środowisku mokrym, jak i suchym. Mówi się również, że zastosowanie ceramicznych mozaik na podłogach prysznicowych zapewnia większą przyczepność ze względu na ich rozmiar i większą liczbę fug.

Ponadto podłoga z płytek ceramicznych jest wodoszczelna i chroni przed wilgocią, która może zniszczyć np. konstrukcje drewnianą domu. Kolejną korzystną cechą, która sprawia, że płytki ceramiczne są najlepszą podłogą do prysznica, jest ich odporność na pleśń i bakterie na mokrych powierzchniach.

 

Inne zalety ceramiki to:

Zero alergenów - płytki ceramiczne są odporne na roztocza, grzyby i różne źródła podrażnień.

Bez formaldehydu - płytki ceramiczne nie zawierają formaldehydu, który byłby związany z chorobami układu oddechowego.

Nie zawiera niszczących stopów organicznych - płytki ceramiczne są pozbawione niebezpiecznych gazów, zwanych LZO, o których wiadomo, że powodują mdłości i inne podrażnienia.

Zero Polichlorku winylu (PVC) - Winyl, podłogi laminowane, a niektóre drewno zawiera PCW.

Nie ma Plastiku - Płytki ceramiczne nie zawierają plastiku; tym samym obejmując właściwości przyjazne dla środowiska.

Jeśli chodzi o budowę prysznica, potrzebujesz piękna, stylu i funkcjonalności. Dzięki kafelkom ceramicznym zyskujesz nieskończony wybór odcieni, kształtów i motywów. To projektant wnętrz dobierze i połączy w jeden harmonijny kształt.

 

 

 

Projektant wnętrz Śląsk w miastach takich jak Katowice, Gliwice, Bytom, Tychy zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią NIETAKTOTAK. Również mamy w ofercie projektowanie wnętrz online w całej Polsce.

Posted on: 14/04/2020admin