Blog

CO NOWEGO U NAS?

Projektant architekt wnętrz. Projekt kuchni dylematy i pytania.

Projektant architekt wnętrz. Projekt kuchni dylematy i pytania.

Projektant wnętrz czy w tym samym czasie co Architekt domu.

Kuchnia jest sercem to najważniejsze pomieszczenie każdego domu lub mieszkania. Tutaj rozpoczyna się każdy dzień przyciągając nas zapachem świeżo zaparzonej kawy, gdzie jak co ranek przygotowujemy śniadanie dla siebie i reszty rodziny. Gdy kuchnia otwarta jest na salon i jadalnie wtedy staje się centrum imprez i spotkań towarzyskich. Jeżeli szukasz Projektanta Wnętrz na Śląsku w Katowicach lub Gliwicach nasza pracownia projektowania wnętrz Nie Tak To Tak pomoże spełnić Twoje najskrytsze marzenia i przygotuje najlepszą ofertę.

Architekt wnętrz kiedy szukać.

Już na etapie projektu domu musimy zacząć myśleć o naszej kuchni. Dlatego najlepiej wtedy rozpocząć współpracę z architektem wnętrz, który odczyta przyzwyczajenia kulinarne przyszłych mieszkańców, by zaspokoić ich potrzeby. Coraz więcej z nas gotuje i tworzy smaczne oraz piękne dania dla rodziny i znajomych przy okazji wspólnych domowych spotkań.

Funkcjonalny projekt kuchni to wielkie wyzwanie dla projektanta, dlatego najlepiej już na starcie otworzyć współpracę głównego architekta z architektem wnętrz. Ten pierwszy często nie ma czasu na dokładny i czasochłonny projekt aranżacji życia mieszkańców skupia się na:

  • odpowiednim usytuowaniu domu na działce
  • dopasowaniu bryły do otoczenia i wymogów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy
  • dokładnym zagospodarowaniu terenu
  • przypilnowaniu wszystkich przyłączy
  • konstrukcji nośnej domu
  • doborze elewacji

Najczęściej nie ma czasu na zrobienie na tym etapie szczegółowego projektu wnętrza. W ten sposób dostajemy rzuty gdzie schematycznie pokazano szafki kuchenne, wyspę, lokalizację zlewozmywaka i innych urządzeń. Wydaje się, że ktoś to przemyślał, że mamy wszystko gotowe. Wracając do tego na etapie urządzania domu okazuje się, że nie mamy nic i zaczynają się poszukiwania kogoś kto wykona projekt wnętrza. Dostrzegamy, że wiele rzeczy można było zrobić inaczej, że nie jest to kuchnia uszyta pod Nas lub co najgorsze, że dom nie jest uszyty dla Nas.

Tutaj nasza uwaga do Panów, gdy sami nie gotujecie nie urządzajcie kuchni dla swoich żon nie pytając ich o zdanie. Podejmujecie ostateczną decyzje kierując się zdaniem znajomych a później one spędzają tam jedną trzecią swojego życia. Zastanawiają się co jest nie tak a generalnie chodzi tu o funkcjonalność.

Projektant wnętrz pytania o sprzęt do projektu kuchni.

 

Dobre projekty kuchni to ogromne wyzwanie, wiele rzeczy trzeba skrupulatnie przemyśleć. Projektant wnętrz musi wraz z mieszkańcami przedyskutować:

  • Jak często robią zakupy, gdzie je przechowywać, ile miejsca przeznaczyć na składniki suche. Czy będzie potrzebne duża lodówka. Tu pojawi się pytanie czy lodówka do zabudowy czy spora wolnostojąca side by side.
  • Czy piją kawę, jeżeli tak to jak ją parzą, czy potrzebny będzie duży ekspres do zabudowy czy może robią to przy pomocy alternatywnych metod parzenia. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na inne wyposażenie kuchni.
  • Czy pieką dużo ciast i mięs, czy codziennie szybko coś podgrzewają. Projektant wnętrz doradzi jaki piekarnik potrzebują czy zwykły czy z funkcją pary, czy potrzebna jest mikrofalówka.

Nowoczesna kuchnia może być dodatkowo wyposażona w chłodziarkę do wina, kostkarkę do lodu, szufladę do podgrzewania filiżanek lub talerzy. Dla gotujących metodą sous vide nieodzowna będzie szuflada do pakowania próżniowego, która przyda się również przy bezpiecznym przechowywaniu żywności. Wszystkie te sprzęty potrzebują dobrze zaplanowanego miejsca stąd zabudowy kuchenne ciągną się aż do sufitu.

Architekt wnętrz pytania o zabudowę do projektu kuchni.

Wysokość blatu roboczego.

Projekt kuchni wykonany przez architekta wnętrz powinien uwzględnić kolejną istotną sprawę jaką jest wysokość blatu roboczego. Musi on zostać dostosowany do osoby gotującej. Sprawi to, że przygotowanie potraw będzie przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem.

Rodzaj blatu kuchennego.

Jest kilka rodzajów materiałów do zastosowania na blat kuchenny. Kamień i najtrwalszy z nich granit, naturalne drewno najczęściej klejone, spiek kwarcowy, konglomerat, laminat, szkło. Wybór rodzaju blatu powinien być podyktowany budżetem, potrzebną trwałością i odpornością oraz jego wyglądem komponującym się z całą kuchnią.

Wykończenie frontów kuchennych.

Projekty wnętrz obejmują również fronty szafek kuchennych które wykonane są z płyty mdf lakierowanej. Sposób wykończenia to wysoki połysk, matowe lub satynowe. Stosuje się także sztuczne laminaty w modnych kolorach i dekorach imitujących drewno. Naturalnym materiałem jest fornir drewniany naklejany na płyty mdf lub eleganckie fronty z litego drewna z modnymi dzisiaj widocznymi słojami. W stylu loft na pewno projektant zastosuje witryny z czarnych metalowych ramek.

Pytania do projektu wnętrza aranżacji kuchni które też powinny paść.

Do tego pozostają pytania czy płytę indukcyjną osadzić na równo z blatem bez żadnych wystających krawędzi. Jaki dobrać zlewozmywak montowany pod blatem, nablatowy czy wykonany z tego samego materiału co blat. Jaka bateria? Z wysuwaną wylewką, prysznicem, stała, łamana. Czy zabudować filtr do wody, czy zastosować młynek do odpadków w zlewie? Inne wątpliwości to czy zabudować dozownik na płyn do naczyń, czy front pod zlewozmywakiem otwierać elektrycznie tak by nie brudzić go mokrymi rękami. Jak podnosić fronty górnych szafek i czy zastosować wzmocnioną szufladę żeby się do nich dostać. Czy wybrać cargo czy space tower. Co zrobić w narożnych szafkach, jakie szuflady wybrać, czy zastosować do nich wysokie boki. Gdzie zastosować mini cargo, jak zaaranżować szuflady.

Na te wszystkie pytania odpowie nasza pracownia architektury wnętrz. Projekt kuchni to nasza pasja dlatego nie skupiamy się tylko na jej wyglądzie, ale również mocno przywiązujemy wagę do funkcjonalności. Sami uwielbiamy gotować tradycyjnie, sous vide, w termomixie i na parze.

Szukasz projektanta, architekta wnętrz na Śląsku, Małopolsce w Katowicach, Krakowie, Gliwicach, Tychach lub innych miastach skontaktuj się z nami! Zapraszamy na konsultacje projektu domu już na etapie projektu budowlanego, przed zakupem wyślij link do gotowego projektu domu wybranego przez Ciebie. Myślisz o zakupie mieszkania, domu szeregowego od dewelopera pomożemy Ci wybrać go z chłodną głową. Bardzo chętnie wykonamy również Projektowanie wnętrz online zdalnie skonsultujemy wszystko przez skypa. Do zobaczenia!

Posted on: 23/02/2020admin