Aranżacja Salonu

Aranzacja salon - Projektowanie wnętrz online

Aranżacja salonu - Online

Salon jest centralnym punktem życia całej rodziny. To w salonie wszyscy spotykamy się na kanapie przy telewizorze oglądając wspólnie seriale lub grając w ulubione gry na konsoli. Spędzamy również wspólnie czas przy kominku z ulubioną lampką wina lub gorącym kubkiem kakao. Obecnie wszystkie nowe mieszkania i apartamenty mają otwarty plan czyli połączenie salon z kuchnią i jadalnią. Aranżacja salonu w domu lub mieszkaniu powinna uwzględniać wspólne życie wszystkich mieszkańców dlatego aranżacja salonu połączonego z kuchnią będzie najlepszym rozwiązaniem. Otwartą przestrzeń salonu można traktować jako miejsce do siedzenia, odpoczynku i relaksu, ale również służy ona do spędzania czasu z przyjaciółmi oraz organizowania przyjęć towarzyskich. Obecnie możesz zlecić aranżacje salonu całkowici zdalnie online.

Szukasz usługi aranżacja salonu ⇾

Poniżej przedstawiamy ofertę naszej pracowni:

ARANŻACJA SALON MINIMALISTYCZNY

ARANŻACJA SALON SKANDYNAWSKI

ARANŻACJA SALON W MIESZKANIU

ARANŻACJA SALON NOWOCZESNY

Aranżacja salonu - Online - JAK PRZEBIEGA REALIZACJA:

ETAPY ➜ PROJEKT WNĘTRZA - ARANZACJA SALON:

 

   • Podpisujemy umowę - płacisz za aranżację lub wpłacasz pierwszą część ustalonej kwoty wg harmonogramu.

   • Inwentaryzacja salonu - przesyłasz nam w formie szkicu z wymiarowany rzut salonu z uwzględnieniem otworów okiennych i drzwiowych, kratek wentylacyjnych, istniejące punkty świetlne, gniazdka i włączniki, wysokość pomieszczenia. Jeżeli jest to salon w mieszkaniu deweloperskim lub gotowy projekt domu wystarczy nam rzut, rysunki z projektu.

   • Ankieta aranżacja salon - wypełniasz szczegółową ankietę dostarczoną przez nas, która opowie nam o preferencjach oraz gustach. Twoja inspiracja salonu - przesyłasz nam również swoje inspiracje salonu w formie zdjęć dzięki, którym jeszcze lepiej poznajemy Twoje upodobania stylistyczne dotyczące aranżacji salonu. Proponujemy również założenie tablicy na Pinterest i zebranie swoich ulubionych zdjęć aranżacji salonu w jednym miejscu a następnie wklejenie linku do swojej tablicy w naszym formularzu kontaktowym. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś chętnie pomożemy i podpowiemy jak to zrobić. 

   • Aranżacja koncepcyjna salonu - prace nad Twoim wnętrzem zaczynamy od przygotowania kilku wersji układów funkcjonalnych. Pamiętaj że proces ten jest podstawą, kluczem do sukcesu dobrze zaaranżowanego wnętrza. Otrzymasz od nas opisane 2 lub 3 aranżacje funkcji salonu przedstawione na rysunku - rzucie 2d. Pracujemy dalej na wybranej przez Ciebie propozycji układu wnętrza do której możesz wprowadzić jednorazowo poprawki. Zdarza się tak, że końcowy efekt pracy to mix wszystkich propozycji.

   • Wizualizacje salonu - na podstawie wybranej przez Ciebie koncepcji 2D przygotujemy fotorealistyczne wizualizacje przedstawiające aranżacje salonu ilość ujęć wg wybranego wariantu. Klient ma możliwość naniesienia określonej ilości zmian na wizualizacji, co pozwala zobaczyć to samo wnętrze w kilku odsłonach.

   • Lista produktów, dokumentacja techniczna - ostatnim procesem aranżowania jest przesłanie w zależności od wybranego pakietu: listy zawierającej wszystkie produkty użyte w aranżacji salonu, zestawienia materiałowego wraz z cenami i linkami do zakupów oraz dokumentacji technicznej posiadającej niezbędne wytyczne dla wykonawców (min. elektryczne punkty świetlne oraz gniazdka i włączniki, punkty wodno-kanalizacyjne, wytyczne i rysunki zabudowy meblowej).

   • Konsultacje - po zakończonym procesie aranżacji nie zostawiamy Cię samego! Pamiętaj, że masz możliwość skorzystania z konsultacji z naszym architektem.

ARANŻACJA SALONU - KONCEPCJA SALON Z KUCHNIĄ:

W TEN SPOSÓB PRZEDSTAWIMY DLA CIEBIE PROPOZYCJE UKŁADU FUNKCJONALNEGO ARANZACJA SALON:

↓ PROPOZYCJA DEWELOPERA ↓

 

↓ PROPOZYCJA NIETAKTOTAK ↓

↓ PROPOZYCJA NIETAKTOTAK ↓

 

ARANŻACJA SALON DOKUMENTACJA TECHNICZNA:

TAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY RYSUNKI TECHNICZNE DLA WYKONAWCÓW:

↓ PODŁĄCZENIA WOD-KAN ↓

↓ PUNKTY ELEKTRYCZNE ↓

↓ GNIAZDKA ELEKTRYCZNE ↓

Aranzacja salon - Online - WIZUALIZACJA:

TAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY TWOJE WIZUALIZACJE:

Aranżacja salonu wizualizacja sypialni nowoczesne wnętrze

Aranzacja salon - ILE KOSZTUJE PROJEKT ONLINE - NASZE CENY:

ARANŻACJA SALON - KONCEPCJA 2d


500 zł


✓  2 propozycje rzutu układu funkcjonalnego salonu

✓  konsultacja telefon - mail z projektantem salonu

ARANŻACJA SALON - MINI


1300 zł


✓  2 propozycje rzutu układu funkcjonalnego salonu

✓  konsultacja telefon - mail z projektantem salonu

✓  fotorealistyczna wizualizacja salon 2 ujęcia

✓  lista użytych materiałów w aranżacji salonu

ARANŻACJA SALON - MAX


1900 zł

 
 


✓  2-3 propozycje rzutu układu funkcjonalnego salonu

✓  konsultacja telefon - mail z projektantem salonu

✓  fotorealistyczna wizualizacja salon 2-3 ujęcia

✓  schematy techniczne rys.: elektryka, wod-kan

✓  rysunki zabudowy meblowej wytyczne dla stolarza

✓  zestawienie cenowe wraz z linkami do zakupów

ARANŻCJA - SALON Z KUCHNIĄ MAX


2600 zł - do 30 m2

4200 zł - powyżej 31 m2


✓  2-3 propozycje rzutu układu funkcjonalnego salonu

✓  konsultacja telefon - mail z projektantem salonu

✓  fotorealistyczna wizualizacja salonu 2-3 ujęcia

✓  schematy techniczne rys.: elektryka, wod-kan

✓  rysunki zabudowy meblowej wytyczne dla stolarza

✓  zestawienie cenowe wraz z linkami do zakupów

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU

Jeżeli masz pytania, interesuje Cię aranżacja salonu lub salon z kuchnią, chcesz umówić się na konsultację - napisz do nas. Nietypową aranżację wycenimy indywidualnie, dlatego prosimy o przesłanie rzutu aranżowanej przestrzeni. Odpowiedź oraz ofertę otrzymasz w 24h.

 

WYCEŃ LUB ZAMÓW ARANŻACJE SALONU:

 

Zbierz na jednej tablicy wszystkie Twoje propozycje.
Dołącz plik - rysunek od dewelopera lub z gotowego projektu domu, może być również odręczny szkic.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji projektu zgodnie z Polityką prywatności.

NIE TAK TO TAK Pracownia Architektury Wnętrz

ul. Św. Jana Pawła II 25 J, 43-170 Łaziska Górne
NIP: 549 237 38 20
Numer Konta Firmowego:
ING Bank Śląski SA
77 1050 1214 1000 0097 0019 6893

telefon: 888 01 02 88

kontakt@old.nietaktotak.pl

 

OBSZAR DZIAŁANIA

Usługa aranzacja salonu skierowana jest do klientów z całej Polski.


INTERESUJE CIĘ ARANŻACJA WNĘTRZA INNEGO POMIESZCZENIA ➜ ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ARANŻACJA SALONU - PORADY:

 

Aranżacja Salonu ➜ MIEJSCE DO WYPOCZYNKU:

Każdy salon musi mieć dobrze zaaranżowane miejsce sprzyjające zarówno rodzinnym jak i towarzyskim spotkaniom. Niezbędny będzie narożnik, sofa i fotele. Jeśli salon jest duży możemy zastosować bogaty zestaw modułowych mebli wypoczynkowych. Ustawiamy je na planie trójkąta, czworoboku lub w literę C wokoło zestawu stolików kawowych. Jesteśmy wtedy wstanie swobodnie rozmawiać pijąc kawę lub ulubione koktajle. Współczesne i dobrze zaprojektowane nowoczesne aranżacje domów pozwalają dowolnie lokalizować meble wypoczynkowe. Weź pod uwagę ważne zasady lokalizacji strefy z meblami wypoczynkowymi wykonując aranżacje salonu:

 • Strefa wypoczynkowa nie może znajdować się na drodze komunikacyjnej np. na taras lub schody.

 • Miejsce naprzeciw telewizora jest oczywistą lokalizacją w domu weź pod uwagę również, miejsce naprzeciw największego okna. Duże przeszklenia pozwalają cieszyć się bliskością roślin prosto z kanapy.

 • Domy z kominkiem - zwróć uwagę aby wypoczywając w salonie cieszyć się widokiem na płonącego ognia. Pamiętaj przy okazji, że kominek wytwarza dużą ilość ciepła i kanapa powinna być ustawiony w odpowiedniej odległość, abyś nie czuł dyskomfortu cieplnego. Aranżacja salonu powinna to przewidywać, dopasuj wraz z dostawcą kominka wg jego mocy optymalną odległość.

Jeżeli potrzebujesz nietypowych rozwiązań wypoczynkowych a przy okazji masz dużo miejsca zwróć uwagę na nowoczesne meble modułowe, które możesz dowolnie łączyć, zestawiać, obracać a nawet w późniejszym okresie rozbudować i powiększyć o nowe elementy. Aranżacja dużego salonu na pewno na to pozwoli.

Aranzacja salon ➜ PODŁOGA W SALONIE.

Zanim zdecydujesz się na podłogę to aranzacja salonu musi być przemyślana pod kątem reszty elementów jak obicia, tkaniny, stolarka, oświetlenie, wykończenie ścian. Aranzacja salonu wspólnie z projektantem wnętrz pomoże uniknąć kupowania rzeczy które się jak nam się wydaje tylko podobają lub które są akurat w promocji lecz na spójnym ich całościowym dopasowaniu. Zanim podejmiesz decyzję który konkretny materiał chcesz na podłogę przemyśl resztę elementów, musisz mieć pomysł na swoją aranzacje salonu. Podłoga ma być ponadczasowa, nie kieruj się aktualną modą musi służyć Ci długo, wymiana na inną będzie bardzo kosztowna. Nie oszczędzaj na podłodze w salonie, materiał ma być trwały. Kryterium wyboru poza estetyką powinno dopasowywać się do charakteru aranżacji architektonicznej całego domu. Aranzacja salon powinno przewidywać czy mamy małe dzieci, czy mamy zwierzęta, czy lubimy idealny porządek. Lakierowane gładkie powierzchnie podatne są na zarysowania. Olejowane drewniane podłogi, szczotkowane lub postarzane, posadzki betonowe i kamienne, podczas użytkowania nie stracą na swojej wizualnej wartości. Lata użytkowania sprawią, że pokryją się patyną i zostawią ślady i pamiątki twojego życia. Tak jak widać to na podłogach w starych domach, muzeach, urzędach jeżeli Ci to nie przeszkadza nie bój się naturalnych materiałów.

Aranżacja salonu ➜ OŚWIETLENIE SALONU

Zwracaj uwagę na oświetlenie, to nie może być jeden punkt świetlny w salonie tak jak często to bywa w mieszkaniach deweloperskich. Dobrze oświetlony salon zyska bez względu na to czy dekoracje są skromne czy wysokobudżetowe. Aranżacja salonu w którym nie przykładano uwagi do oświetlenia, nigdy nie pokaże wszystkich swoich zalet bez względu na bogactwo dekoracji. W salonie wykorzystujemy wszystkie rodzaje oświetlenia, ogólne, funkcjonalne oraz dekoracyjne rozproszone. Im bardziej zróżnicujesz oświetlenie, podzielisz je na sceny, zastosujesz włączniki w różnych miejscach dla tego samego punktu świetlnego tym lepiej. Oświetlenie ogólne to grupa lamp wiszących oraz wiele małych punktów sufitowych które mogą być wpuszczane lub natynkowe. Oświetlenie funkcjonalne doświetla stoliki, strefy do czytania książek lub ulubionej prasy. Zrealizujesz je za pomocą pojedynczej lampy wiszącej nad szezlongiem, lampy stojącej na stoliku lub lampy wolno stojącej podłogowej obok sofy lub fotela. Oświetlenie dekoracyjne wykorzystuje małe kierunkowe lamki podkreślające i doświetlające jakiś detal salonu lub sztukę. Możesz zastosować również rozproszone punkty oświetleniowe lub ukryte taśmy led wbudowane w sufit, ścianę lub zabudowy meblowe. Nasza pracownia Nietaktotak w wersji aranżacja salonu Max opracowuje i starannie dobiera wszystkie punkty oświetleniowe w salonie. Mogą to być lampy wiszące, lampy sufitowe, oświetlenie szynowe oraz różnego rodzaju podświetlenia led dla podkreślenia atmosfery wieczorem gdy nie potrzebna jest już duża ilość oświetlenia. Oświetlenie dodaje do salonu dodatkowej energii oraz duszę co sprawia, że właśnie to wnętrze a nie inne jest wyjątkowe. Salon jest miejscem w którym o każdej porze dnia spełnia różne funkcje, każdy z domowników wykorzystuje go po swojemu. Oglądamy telewizję, gramy w gry na konsoli, czytamy, siedzimy przy kominku - dlatego aranżacja salonu powinna uwzględnić możliwość sterowania natężeniem światła, włączać i łączyć różne strefy oświetleniowe.

Aranżacja salon ➜ PRZECHOWYWANIE

Każdy salon potrzebuje miejsca do przechowywania. Niezależnie od tego, czy masz dzieci (które towarzyszą Ci w salonie z mnóstwem zabawek i gier), jesteś fanem muzyki z ogromną kolekcją płyt, czy po prostu masz dużo rzeczy. Salon i jego aranżacja potrzebuje uwzględnienia miejsca do przechowywania. Na początek przejrzyj wszystkie rzeczy i zdecyduj, czego naprawdę potrzebujesz.

Oto kilka sposobów aranzacja salon z większą ilością miejsca do przechowywania:

 • Szafka pod telewizor - zamiast tego zmień ją w zabudowę całej ściany telewizyjnej posiadającej dużo miejsca do ukrycia jak i wyeksponowania - szuflady i półki, dzięki czemu idealnie nadają się do przechowywania płyt i innych drobiazgów, które masz. Projekt wnętrza z aranżacją wydzielonej ścianki Tv musi uwzględniać ukrycie wszystkich kabli i sprzętów. Na widoku pozostaw jedynie telewizor i ewentualni soundbar.
 • Półki na książki - tak naprawdę nie musisz umieszczać tam tylko książek. Pokaż swoje ulubione kolekcje, zdjęcia i wazony, zamiast wypełniać je książek w stylu bibliotecznym. Obecnie najlepsze regały to takie, które wyposażone są w szuflady lub szafki pod głównymi półkami. W ten sposób możesz mieć wszystko, co piękne na widoku, i ukryć w aranżacji niezbyt ładnie wyglądające rzeczy.

Aranżacja salonu ➜ WYKOŃCZENIE I DODATKI

Ostatnim obszarem, na który zwróć uwagę, aby stworzyć idealną aranżacje salonu, są wykończenia i dodatki. Akcesoria, które sprawią, że pomieszczenie jest bardziej przytulne i dobrze wykończone.

Oto kilka pomysłów:

 • Obrazy lub grafiki - ozdabianie ścian nie musi być kosztowne, jeśli nie możesz znaleźć pięknych obrazów lub Cię na nie nie stać. Istnieje wiele firm, które mają w swojej ofercie wysokiej jakości wydruki plakatów, grafik lub zdjęć, które można oprawić w ramkę. Jest to tanie i bardzo nowoczesne rozwiązanie.
 • Lampy podłogowe stojące - najlepiej sprawdzą się jako oświetlenie otoczenia sofy, ale na tym nie koniec, może Ci się spodobać pomysł posiadania lampki do czytania / punktowego, która wygląda stylowo, elegancko i staje się prawdziwym elementem wyposażenia salonu.
 • Stoliki kawowe - wybierz stolik kawowy podkreżlający całą aranżacje salonu.
 • Dywany i poduszki - uzupełnij salon kombinacją poduszek o gładkiej teksturze i wzorzystych fakturach, aby ożywić go. Następnie znajdź idealne dopasowany do aranżacji, przytulny dywan. Cienkie dywany często są dość zimne, więc jeśli to możliwe, polecamy coś, co jest wykonane z wełny. W zależności od stylu mebli i akcesoriów, które już posiadasz, będzie zależeć wzór lub kolor, który wybierzesz.
 • Dodaj do aranżacji plamy żywego koloru - dodawanie koloru jest łatwiejsze niż myślisz… Poduszki, dywaniki, grafiki, a nawet rośliny to świetne sposoby na wprowadzenie potrzebnego koloru do salonu.

Kluczem do sukcesu jest utrzymanie porządku. Jeśli twój salon jest zagracony, nie będzie przytulny.

Najważniejsza wskazówka: aranżacja salonu powinna być prosta nie przepełniaj jej „rzeczami”… Postaraj się starannie dobrać dodatki do Twojego salonu.

PRZESTRZEŃ

DOSTOSOWANA DO CIEBIE